Continental

Dlouhodobá podpora SAP pro spolehlivost HR procesů

continental - Continental - Sabris.com

Nadnárodní společnost Continental patří k předním světovým dodavatelům automobilového průmyslu.
Pro nasazení SAP HCM ve skupině společností Continental v České republice byla vybrána společnost Sabris. Profesionální implementace, podpora i rozvoj řešení zákazníkovi dlouhodobě zajišťuje spolehlivost HR procesů.

unnamed - Continental - Sabris.com

Ve spolupráci se Sabris jsme realizovali rozsáhlý IT projekt implementace modulů SAP HR pro celou skupinu společností Continental v České republice. V praxi to znamenalo nasazení funkcionality pro více než 12 000 zaměstnanců. Během projektu jsme ocenili hlavně profesionální přístup a vstřícnost celého týmu.

Sven Schneidereit

Head of HCM, Continental AG

continental 1 - Continental - Sabris.com

Nyní nám Sabris poskytuje profesionální podporu HR procesů na platformě SAP a další rozvoj ve vazbě na nové požadavky. Na spolupráci si nejvíce cením vysoké odbornosti, profesionality a zodpovědnosti HR konzultantů.

Radek Crha

Continental Automotive Czech Republic

Výzvy, se kterými se zákazník potýkal

Nejednotné systémové prostředí pro zpracování personální a mzdové agendy ve skupině závodů v ČR

Nutnost sjednocení klíčových procesů napříč závody při zachování nezbytných lokálních specifik řešení

Potřeba vybudovat stabilní a spolehlivý systém podpory pro zajištění provozu HCM systémů

Kontinuální rozvoj HCM systémů, operativních změn struktury a HR procesů ve skupině

Poskytnutá řešení a služby

Implementace SAP HCM

Časový management v SAP HCM

Podpora SAP HCM

Podpora SAP BC

Realizace

Nasazení SAP HCM v řadě závodů

Pro nové závody skupiny Continental využívající různé lokální mzdové systémy společnost Sabris realizovala implementace SAP HCM systémů. První etapa zahrnovala závody v lokalitách Brandýs nad Labem, Adršpach, Trutnov, Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a dále v rámci sjednocení mzdového systému na platformě SAP HCM společnosti Barum Otrokovice, CTS, AZ Czech, Conti Tech a další.

Continental ocenil na spolupráci se Sabris zejména odbornost a velmi dobrou komunikaci, díky kterým proběhly všechny implementace dle plánu, ve stanoveném termínu a bez komplikací.

continental 1 - Continental - Sabris.com
continental 2 - Continental - Sabris.com

Time management v SAP HCM

Sabris ve vybraných závodech skupiny Continental realizoval nastavení docházkového systému v SAP, tzv. pozitivní časovou evidenci.
V ostatních závodech pak napojení na různorodé externí docházkové systémy, dle konkrétních potřeb zákazníka.

Dlouhodobá podpora řešení

Sabris poskytuje pro závody skupiny Continental dlouhodobou podporu tak, aby i přes odlišnosti a specifika nastavených interních procesů v rámci jednotlivých společností byla zajištěna správná funkčnost HCM systému.
Výsledkem je postupná centralizace a sjednocení procesů napříč závody a napojení na systémy třetích stran využívaných jednotlivými závody. Současně probíhá i napojení na globální systémy koncernu.

continental 3 - Continental - Sabris.com

Odloučení společnosti Vitesco

Sabris se významně podílel i na projektu odloučení společnosti Vitesco. Současně se stal hlavním partnerem pro primární podporu této nově vzniklé společnosti.

Přínosy našeho řešení

Jednotná platforma v rámci skupiny Continental pro společné řešení a rozvoj agendy personalistiky a mezd

Bezproblémový provoz HCM systémů v rámci celé skupiny zajišťovaný specialisty Sabris, kteří mají hlubokou znalost prostředí, problematiky i procesů

Zvýšení efektivity díky lepší kontrole a operativnímu řízení procesů ve skupině i v jednotlivých závodech

Rozšiřování vlastních odborných kompetencí díky přenosu odborného know-how od poradců Sabris

O společnosti Continental

continental 5 - Continental - Sabris.com

Společnost Continental AG byla založena roku 1871 v německém Hannoveru a v současné době patří se svými více než 240 000 zaměstnanci v 59 zemích světa k předním světovým dodavatelům automobilového průmyslu.

V České republice zaměstnává více jak 16 000 zaměstnanců a hlavní sídlo má v Jičíně. Výrobní závody se nacházejí v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Meclově, Ostravě, Otrokovicích, Trutnově a od roku 2014 také ve výzkumném a vývojovém centru s celosvětovou působností v Ostravě.

Více na https://www.continental.com/cs-cz