Marvinpac

Nasazení informačního systému SAP S/4HANA včetně financí a logistiky během 4 měsíců

MARVINPAC SMALL - Marvinpac - Sabris.com
Marvinpac patří mezi hlavní evropské hráče na poli zakázkových obalů. Díky nasazení moderního informačního systému SAP S/4HANA dokáže společnost bezprostředně reagovat na rostoucí požadavky zákazníků, flexibilně přizpůsobovat nabídku služeb a rozvíjet svůj business v mezinárodním měřítku.

Projekt získal 3. místo v SAP CEE Quality Awards 2017 v kategorii „Rychlá implementace“

První implementace SAP S/4HANA v rekordním čase

Během pouhých 4 měsíců jsme zákazníkovi pomohli nasadit informační systém SAP S/4HANA včetně financí a logistiky. Šlo o vůbec první nasazení tohoto systému v regionu CEE.

Podívejte se na krátké video, jak SAP S/4HANA pomáhá Marvinpac v jejich každodenním businessu a podporuje jejich růst.

Výzvy, se kterými se zákazník potýkal

Problém zvládnout velmi rychlé zvýšení objemu a dodávek na mezinárodních trzích bez stabilní ERP platformy

Turbulentní odvětví zakázkového balení vyžadující robustní nástroje pro lepší zákaznické služby a rozvoj inovací

Hrozící ztráta strategického obchodního partnera (nutnost posílení důvěryhodnosti nasazením stejné platformy)

Nákladná a zdlouhavá správa IT infrastruktury kvůli roztříštěným systémům od více dodavatelů (chyby a slepá místa v procesech)

Poskytnutá řešení a služby

SAP S/4HANA

S/4.CZ by Sabris

Nasazení SAP

Hosting IT infrastruktury SAP

Realizace

Rychlé nasazení ERP systému

Kvůli požadavku extrémně rychlé implementace ERP systému byl nejprve nasazen čistý standard SAP S/4HANA dle metodiky SAP Activate.

Následně vznikla GAP analýza, která pokračovala rozvojovou fází, kdy byly postupně nasazovány funkcionality a zákaznický vývoj dle skutečných potřeb společnosti Marvinpac.

marvinpac 3 - Marvinpac - Sabris.com
marvinpac 2 2 - Marvinpac - Sabris.com

Intenzivní spolupráce obou týmů

Rychlá implementace systému vyžadovala intenzivní spolupráci a efektivní komunikaci týmů Sabris a Marvinpac. Bylo třeba opustit zažité postupy, a především změnit myšlení z dokumentového na procesní.

Významnou pomocí byla silná podpora ze strany jednatele společnosti Marvinpac, Jana Vrátila.

reference marvinpac thinking outside the box with SAP S 4HANA paper packaging 1 9 screenshot 2 - Marvinpac - Sabris.com

Při pořizování komplexního ERP systému pro řízení firmy je potřeba si uvědomit, že systém sám o sobě Vaše provozní a organizační problémy nevyřeší. S jeho nasazením je třeba vyvinout nemalé úsilí a změnit myšlení celé firmy.

Teprve kombinací inovativní technologie, správného managementu a strategie se dá vytvořit optimální kombinace, která nám pomůže naplňovat cíle a posouvat hranice našeho růstu. Já věřím, že se nám to společně se Sabrisem podařilo, a že je na čem stavět.

Jan Vrátil

jednatel, Marvinpac CZ

Provoz IT infrastruktury formou flexibilní služby

Pro společnost Marvinpac outsourcujeme provoz SAP S/4HANA v hostovaném prostředí privátního cloudu včetně bázové podpory a supportu.

Podívejte se na krátké referenční video o využití této služby zákazníkem.

Přínosy našeho řešení

Díky rychlému nasazení SAP S/4HANA dokázal Marvinpac zvýšit produkci o 150 % oproti původnímu stavu, což byl jeden z hlavních cílů projektu.

Díky SAP S/4HANA má Marvinpac robustní nástroj pro komplexní řízení financí, výroby i logistiky podporující rychlý růst firmy.

Díky SAP S/4HANA Marvinpac posílil svou důvěryhodnost u strategických klientů a otevřel si cestu k dalším významným zakázkám a partnerům.

Díky SAP S/4HANA dokáže Marvinpac reagovat na rostoucí požadavky zákazníků, flexibilně přizpůsobit nabídku služeb a rozvíjet svůj business v mezinárodním měřítku.

O společnosti Marvinpac

1999
vznik mateřské společnosti
230
počet zaměstnanců
2
výrobní střediska (Švýcarsko, ČR)
20
mil. zabalených výrobků ročně
marvinpac 1 - Marvinpac - Sabris.com

Skupina Marvinpac patří mezi hlavní evropské hráče na poli zakázkových obalů v odvětví potravin a cukrovinek, kosmetiky, pohostinství a luxusních doplňků (hodinek, koženého zboží, psacích potřeb atd.).

Svým klientům nabízí širokou škálu zakázkových obalových řešení specifických nebo velkoobjemových projektů, která zahrnují výrobu exkluzivních kazet umocňující luxusní charakter výrobků.

Více na www.marvinpac.com/cs